تبلیغات
بانک نرم افزاری Mostafaoffline - شیر یارانه ای از شیر خشک تولید می شود!
 
بانک نرم افزاری Mostafaoffline
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : mostafa offline
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما این وبلاگ می تواند موفق باشد

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران:
شیر یارانه ای از شیر خشک تولید می شود!
در حالی که انتظار می رفت با افزایش شیر یارانه ای به حجم بالغ بر دو میلیون تن مشکلات دامداران مبنی بر تحویل شیر به کارخانه های فرآورده های لبنی مرتفع شود، شیر تولیدی به جای شیر خام از شیر خشک تولید می شود که عملا در حل مشکل دامداران توفیقی نداشت.
در حالی که انتظار می رفت با افزایش حجم شیر یارانه ای، تعادل بازار شیر برقرار شده و مشکل دامداران در عرضه شیر مرتفع شود، استفاده از شیر خشک در تولید شیر یارانه ای تولیدکنندگان را با مشکل جدیدی رو به رو کرده است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: در حالی که انتظار می رفت با افزایش شیر یارانه ای به حجم بالغ بر دو میلیون تن مشکلات دامداران مبنی بر تحویل شیر به کارخانه های فرآورده های لبنی مرتفع شود، شیر تولیدی به جای شیر خام از شیر خشک تولید می شود که عملا در حل مشکل دامداران توفیقی نداشت.

جمشید سلیمانی افزود: با افزایش سهمیه شیر یارانه ای باید به صورت طبیعی کارخانه ها با استقبال بیشتری برای تحویل شیر خام رو به رو شده و مشکل دامداران در تحویل شیر مرتفع شود اما همچنان دامداران در تحویل شیر خود به کارخانه های فرآورده های لبنی با مشکل رو به رو هستند.
 

نظارتی بر تولید شیر یارانه ای صورت نمی گیرد

وی خاطرنشان کرد: در حالی که قیمت مصوب شیر 410 تومان به ازای هر کیلوگرم برآورد شده است، میانگین قیمت تحویل شیر کمتر از 380 تومان به ازای هر کیلوگرم گزارش شده است. این در حالیست که قیمت مذکور در شهرستانها تا 280 تومان به ازای هر کیلوگرم نیز کاهش پیدا کرده است.

سلیمانی تصریح کرد: عدم تعادل در نظام عرضه و تقاضا در بازار شیر نشان دهنده عدم استفاده از شیر خام در فرآورده های لبنی است که ظاهرا راه حلی نیز برای آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: عدم نظارت بر تولید شیر یارانه ای باعث بروز چنین مشکلی شده است، به طوری که همچنان کارخانه ها از شیر خشکی که سالهای گذشته وارد کشور شده و یا سال جاری با برندهای شیر خشک کودکان وارد کشور می شود، استفاده می کنند.

مدیرعامل اتحادیه دامداران استان تهران یادآور شد: عدم حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی و حل نشدن مشکل شیر باعث روانه شدن ماده گاوها به کشتارگاه و در نتیجه کاهش تولید گوشت و شیر در کشور شده است.

سلیمانی تاکید کرد: در حالی که از سه سال گذشته حجم تولید شیر کشور 5/8 میلیون تن برآورد شده است، در طول سالهای جاری به علت کشتار بیش از اندازه دامها حجم تولید افزایشی نداشته و در مقاطعی نیز کاهش داشته است.